• 12,44€
  • Bez DPH: 10,37€
  • Dostupnosť:Vypredané
  • Kód produktu: SANATOP
Ks:
  

Kvapalný prípravok určený na likvidáciu rias, plesní, machov a baktérií zo stavebných materiálov - steny, omietky, betón, strechy a pod. Prípravok je určený pre použitie v exteriéri. Riedi sa podľa návodu. Riedenie: 1:9 - 1:19 vodou.

Postup 1 - Postup vhodný pre použitie bez tlakovej vody alebo na veľmi kontaminované plochy (riedenie prípravku 1:9). Plesne a riasy pred aplikáciou neodstraňujte. Zriedený prípravok (1:9) aplikujte na suchý povrch. Rovnomerne naneste pomocou štetca, valčeka alebo postrekovačom do štruktúry fasády. Ošetrovaný povrch nechajte dôkladne nasať prípravkom a nechajte prípravok 24 hodín pôsobiť. Následne biologické nečistoty mechanicky odstráňte (kefou namočenou v tomto prípravku alebo vysokotlakovým čističom). V prípade, že dôjde k zmytiu prípravku (pri použití vysokotlakového čističa) sa odporúča po zaschnutí povrchu aplikovať prípravok na fasádu znova, aby bol zaistený preventívny účinok na cca 4 týždne, kým bude na ošetrovaný povrch aplikovaná fasádna farba.

Postup 2 - Postup na použitie za pomoci tlakovej vody alebo na menej kontaminované plochy / riedenie prípravku 1:19 / Plesne a riasy pred aplikáciou odstráňte tlakovou vodou (vysokotlakovým čističom) prípadne kefou - možno použiť aj vhodný tenzid. Odstraňujte vždy za vlhka, aby sa spory nemohli šíriť do okolia. Nikdy neodstraňujte kontamináciu bez použitia vody alebo umývacieho prípravku. Po umytí a zaschnutí podkladu aplikujte zriedený prípravok (1:19) na ošetrovaný povrch. Prípravok nechajte pôsobiť 24 hodín, čím bude zaručená likvidácia rias, plesní a baktérií na sanovanom povrchu. Následne je možné povrch ošetriť preventívnym prípravkom proti riasam a plesniam alebo fasádnou farbou či omietkovinou s prídavkom protiplesňovej ochrany - SANATOP PREVENT. Pred aplikáciou fasádnej farby alebo omietkoviny si overte, že nebude ovplyvnená priľnavosť k podkladu.

Vzhľadom k tomu, že ochranný pásy proti rušivému vplyvu vtáctva sú inštalované na skrutky, aj po použití tohto chemického prípravku je zabezpečený trvalý kontakt s vonkajším prostredím (vzduchom).